Kolorowanki- wpływ na rozwój dziecka

Kolorowanie to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, ale również ważna kwestia rozwojowa. W poniższym artykule odpowiemy na pytania dlaczego warto motywować dziecko do kolorowania, oraz jak warto to robić.

Kolorowanki- dlaczego warto?

Poniższa lista przedstawia zalety związane z kolorowaniem:

-wydłużenie czasu koncentracji

-pomoc w walce z trudnymi emocjami

-rozwijanie wyobraźni, oraz kreatywności

-dobry start w ramach nauki pisania, oraz trening sprawności manualnej

-wspieranie motorykę małą

-inspiracja do tworzenia

W jaki sposób motywować dziecko do kolorowania?

Podstawą do tego typu zajęć jest użycie dobrych jakościowo przyrządów malarskich. Jeśli kredki będą miały intensywniejszą barwę, oraz będą mniej podatne na złamania, przyjemność z kolorowania będzie na wyższym poziomie. Badacze stwierdzili, że kontakt ze środkami plastycznymi jest dla dziecka znacznie ważniejszy, niż efekt końcowy wykonanej pracy. Drugą ważną kwestią jest wybór szaty graficznej Kolorowanki do druku. Najlepszym rozwiązaniem będzie podsunięcie dziecku kolorowanek z ulubionymi bohaterami bajek. Ponadto, dobrym motywatorem dla małego artysty, będzie stworzenie galerii prac w jego pokoju, czy w pomieszczeniu rodzinnych spotkań. Będzie mu bardzo miło, gdy pozostali członkowie rodziny będą chwalić jego osiągnięcia. Warto również usiąść razem z dzieckiem i tworzyć prace wspólnie. To wspaniały pomysł na spędzanie wspólnego czasu we własnym towarzystwie.

Kolorowanki dla dorosłych

Kiedy Twoje dziecko koloruje w zasięgu swoich kart pracy, Ty możesz skorzystać z oferty producentów dotyczących kolorowanek dla dorosłych. Dzięki nim poczujesz się zrelaksowana, a dodatkowo poćwiczyć możesz koncentrację i wyobraźnię. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na spędzanie czasu z dzieckiem, jednak odrobinę trudniejsze dla Ciebie jako osoby dorosłej.  Kolorowanki dla dorosłych mają mnóstwo szat graficznych, więc możesz wybrać materiały związane z architekturą, pojazdami, czy zwierzętami.